halı yıkama

Halı ve Koltuk Yıkama

Her firmanın kendine özgü halı ve koltuk yıkama yöntemleri mevcuttur.Halı ve koltuk yıkama aslında zorlu bir aşamadır.Tabi bu halıdaki ve koltukdaki kir ve lekelerin derinliğine ve zorluğuna bağlı olan bir etkendir.Halılarınızın en iyi şekilde temizlenmesi konusunda siz müşterilerimizinde yapabileceği bazı ön işlemler de vardır.Halılarınızı geri dönüşü olmayan leke ve kirlerden korumak için bazı önlemler alabilirsiniz.Bunlardan bazıları aşağıda sıralanmıştır.

Sigara ve içki içilen, yemek yenen bölümleri belirleyip, bu bölümleri sıkça temizlemek gerekir.- Havalandırma sistemlerinin bakımını yapın ve filtrelerini yenileyin.Rutin BakımDüzenli bir bakım programı ile lekeler halıya iyice yerleşip halıya zarar vermeden bu lekelerden kurtulmak mümkündür.

Tamir edici bir bakım yapılması halının düzelmesini tam anlamıyla sağlayamaz, çünkü geç kalınmıştır. Bu durumu ortadan kaldırmak için halının düzenli bir rutin bakıma ihtiyacı vardır.Vakumla TemizlemeBu işlemde dikkat edilmesi gereken doğru aletin kullanılması ve alet kullanılırken vakum yoğunluğunun iyi ayarlanmasıdır.

Tavsiye edilen vakum yoğunluğugün içinde yoğun kullanılan bölümler her gün elektrikli süpürge ile temizlenmelidir. Bu tarz yerler lobiler, asansörler, koridorlar, girişler gibi yoğun yerlerdir. Az geçiş yapılan konferans odası, ofis gibi yerler haftada iki veya üç kere elektrikli süpürge ile temizlenmelidir.